Ohlédnutí za Rock Bike Party 2019

 

 

První únorovou sobotu (2. 2. 2019) jsme jako nadšenci „tvrdší“ rockové muziky a jízdních kol uspořádali ve víceúčelovém sále Základní školy Leoše Janáčka na Hukvaldech odnož letního Rock Bike Festu - zimní párty pro všechny přátele, místní i přespolní, spřízněné rockery a bikery. Přes naše počáteční obavy se areál na několik hodin zaplnil a všichni si tak mohli užívat bohatého hudebního programu. Během večera nám zahrálo celkem 5 kapel, plus jedno v podstatě náhodně, leč účelně, poskládané hudební uskupení. Ač šlo o žánrově poměrně odlišné kapely, jejich výběr nebyl vůbec náhodný. Každá z nich měla totiž nějaké vodítko, či vztah k naší obci Hukvaldy.

 

My Project

 

  

Začátek celého programu se časově mírně posunul a jako první vystoupila ostravská kapela My Project, hrající symfonický metal, jejíž bubeník Kryštof Horáček, má hukvaldské kořeny a pravidelně zde navštěvuje svoje prarodiče. S jejich zpěvačkou Kamilou Orságovou jsme na pódiu navíc oslavili její narozeniny. Další v pořadí vystupovala ostravská progresivně art-rocková skupina Kazachstán, která zaujala kouzelnou instrumentální složkou. Zpěvák a kytarista (akustická kytara) Alan Grezl má navíc jisté kořeny na hukvaldském chatovišti a našel si v naší obci také svoji životní partnerku.

 

Kazachstán

 

 

Po nich vystoupila hukvaldskému publiku už poměrně známá místní punk-rocková kapela soustřeďující ostřílené hudebníky ze skupin Pokustone a O.A.M.V.Z. kolem nadšeného bubeníka a hlavního organizátora celé akce Aleše Drlíka - Markéta a její mufloni, jejichž spojitost s naší obcí je zcela evidentní. Toto hudební těleso jsme představili již v jednom z minulých čísel Hukvaldského občasníku v reportáži o Rock Bike Festu 2018 (3/2018).

 

Markéta a její mufloni

 

 

Mozek celé akce Aleš Drlík si pro návštěvníky připravil i malé překvapení v podobě účelně složené sestavy hudebníků z účinkujících kapel, která si specielně pro účely naší párty nacvičila jednu z písniček momentálně aktivně nepůsobící frýdecko-místecké punkové skupiny Aqva Silentia, která se stala jakousi „hymnou“ k letnímu Rock Bike Festu . Autorem jejího textu je navíc náš známý hukvaldský básník a spisovatel Petr Benke alias Neklan.

 

Highlander

 

 

Jde o skladbu Highlander v následující sestavě: Kamila Orságová (zpěv, My Project), David Jurečka (zpěv, Slepí křováci), Ondřej Kanaláš (zpěv, Jo Riitää!), Pavel Prokop (kytara, O.A.M.V.Z., ex-Markéta a její mufloni), Jiří Hrabec (Virtual Void, ex-Markéta a její mufloni), Marek Arabovský (baskytara, JoRiittää!, Aqva Silentia) a Aleš Drlík (bicí, Markéta a její mufloni).

 

Slepí křováci

 

 

O následně vystupující kapele se dá říct, že by ji jen hluchý člověk mohl přeslechnout, neboť vás roztančí divokou rytmikou a zároveň podmaní mysticky vibrujícími zvuky didgerida. Jde o frýdecko-místecké rock-crossoverové seskupení Slepí křováci, jejichž zpěvák David Jurečka je dlouhodobým průvodcem v hukvaldském Památníku Leoše Janáčka – zde tedy i spojitost s naší obcí.

 

Jo Riitää!

 

 

Poslední kapelou, která v rámci Rock Bike Party vystoupila v již velmi pozdních hodinách byla Jo Riitää! z Frýdku-Místku se svou hardcore-punkovou show. A spojení s Hukvaldy? Zpěvák skupiny Ondra Kanaláš sice pochází a bydlí v Kunčicích pod Ondřejníkem, každý den ale projíždí na kole celou naší vesnicí do práce ve Fryčovicích! A nejen to, texty kapele nepíše nikdo jiný než už jednou zmiňovaný Petr Benke.

 

 

 

BMX Exhibice

 

 

Aby akce dostála svému názvu a na své si přišli i příznivci kol, zařadili jsme do programu také Freestyle BMX exhibici přímo v sále školy, komentovanou naším místním bývalým českým downhillovým jezdcem, který se pravidelně umisťoval na stupních vítězů v závodech českého poháru a zúčastnil se i několika mistrovství světa, a který se v současné době věnuje freestyle BMX, Lukášem Šplíchalem.

 

Backflip v podání Davida Kudělky

 

 

Celým večerem návštěvníky provázeli Pavel Vicher a Kamil Ožana, a v okénku také vystoupil se svou hospodskou poezií sám Petr Benke alias Neklan. Kromě toho jsme měli přichystáno plno výborného jídla, pití a bohatou tombolu.

 

Neklan

 

 

Naše poděkování směřuje hlavně obci Hukvaldy za nejen finanční podporu, starostovi Mgr. Luďku Bujnoškovi a hlavně místostarostce Ing. Ivaně Hrčkové za veškerou pomoc s organizací. Všem našim dalším sponzorům, kterými byli – Valaši s. r. o., Penzion Roubenka Hukvaldy – Tereza Bartulcová, Sklenovský koloniál – manželé Liboskovi, VIKIMONT stavby, s. r. o. – Dalibor Kološ, Bezručova chata Lysá hora – Markéta Maderová a Robin Kukuczka, Find Tip, s. r. o. – Jaroslav Duďák, Restaurace a penzion U Námořníka – manželé Eliášovi, Minipivovar Hukvaldy – Vít Lanča, Autoservis Bůžek – Zdeněk Bůžek, STK Rožnov pod Radhoštěm – Jiří Sedlář, Zbyněk Sedlář, Erengo, s. r. o. – Kateřina Mičánková a Blackstar Media, s. r. o. – Lenka Kellerová. Děkujeme!  

 

 

  

Další velké poděkování náleží také všem těmto osobám či uskupením: Aleš a Ivana Drlíkovi (GTSTORE.cz), Honza Chamrád, Matěj Sládek, Petr Nevlud, Ivana Hrčková, Pavel Vicher, Kamil Ožana, Lukáš Šplíchal, Monika Odleváková, Žaneta Tomsová, Tereza Czyžová, Lukáš Pospíšil, Nikola Matulová, Lucie Přibylová, Radim Drlík, Honza Koch, Matěj Gřes, Kuba a Dalibor Rojíčkovi, Mia a Markéta Štajerovy, Natálka Sobotíková, všichni BMX bikeři, hasičská hlídka – Lenka Stiborková a Katka Nevludová, pan Josef Sýkora, paní ředitelka ZŠ Alena Lévová, Jirka Hrabec, Pavel Prokop, Petr Benke, členové kapel My Project, Kazachstán, Markéta a její mufloni, Slepí křováci, Jo Riitää!, redaktoři TV Sněženka, Miroslav Chýlek a jeho tým kameramanů, Roman Ritter a Mirek Liboska.

 

 

 

Druhý ročník této zimní odnože je naplánován na 1. února 2020 a již teď můžeme prozradit, že bychom rádi pozvali regionální revivalové kapely. Zároveň se omlouváme za případné nedostatky, které do příštího roku určitě vyladíme. Než se ale přehoupne celý rok, rádi vás všechny pozveme ještě na naši snad už tradiční hlavní srpnovou akci, kterou je Rock Bike Fest 2019 v areálu Hospůdky Na Koupališti, jehož hlavní náplní bude samozřejmě opět extrémní MTB závod, ale i bohatý hudební program, ve kterém se představí po celé republice známá esa jako pražští nu-metaloví Cocotte Minute a jihomoravští Dark Gamballe a také proslulá ostravská mlátička Malignant Tumour. Máte se na co těšit J

 

 

 

Za pořadatele

Michaela Hrčková (GTSTORE.cz)

 

Foto: Tereza Czyžová