ROCK BIKE FEST 2019 - HUKVALDY KOUPALIŠTĚ

16. a 17. srpna

 

MTB závod všech věkových kategorií, Freestyle BMX exhibice

Rockový festival

 

 

NOVINKA!!!

Pro letošní rok chceme závody zpřístupnit i méně zdatným cyklistům, a proto jsme se rozhodli vytvořit dva závodní okruhy. Prvním bude tradiční Extreme MTB Race tak, jak ho znáte, nicmémě pro letošek na trati chystáme zásadní změny ve stoupající sekci. Druhý okruh bude spíše pohodový pro ty, kteří dojedou hlavně na rockový festival, ale přeci jen mají závodního ducha a budou se tak moci porovnat s ostatními hobby jezdci. Tento závod bude pod záštitou rockového magazínu SPARK a ponese název Spark MTB Race!

  

  

 

Předposlední srpnový víkend roku 2019 se již potřetí budeme moci sejít na letním Extreme MTB závodu a Rockovém festivalu v areálu Hospůdky Na Koupališti na Hukvaldech. Stejně jako vloni bude Rock Bike Fest 2019 dvoudenní.

 

V hudebním programu opět posunujeme laťku nahoru se zastoupenými českými prvoligovými kapelami jako jsou COCOTTE MINUTE, DARK GAMBALLE a MALIGNANT TUMOUR, kterým budou jistě zdárně sekundovat i další kapely JEGR, IDIO & IDIO, TERALODON, ENNOIA, FARÁŘOVI NETOPÝŘI, PERIFERIC a domácí MARKÉTA A JEJÍ MUFLONI. Pro tyto hudební skupiny letos připravíme plnohodnotné zastřešené pódium o velikosti 8x6 metrů. 

 

 

Co se týče Extrémního závodu horských kol, chystáme pro tento ročník změnu - start bude tentokrát směrem na Kozlovice. Trasa povede stoupáním přes kopec Kožná, následovat bude sjezd do Rybího, poté po vrstevnici objedeme kopec Hradisko a napojíme se na žlutou turistickou stezku až na vrchol Kubánkov. Oblíbená trasa z Kubánkova místními traily zůstane zachována. Opět se pojede na dva okruhy s tím, že jeden budem mít cca 20 km. Do celkového umístění se budou započítávat jezdci, kteří absolvují alespoň jeden okruh.

 

Pro hobby jezdce, kteří se budou chtít účastnit Spark MTB závodu připravíme méně náročnou trať vedoucí krásnou okolní přírodou s délkou cca 10-15 km.

 

Myslíme také na závod dětí, který bude tentokrát zábavnější díky nově vybudovanému pumptracku, na kterém v pátek odpoledne proběhne vyřazovací závod ve sprintu a na sobotu připravujeme také doprovodný program pro děti.