DARK GAMBALLE

(crossover, Vyškov)

 

 

Skupina Dark Gamballe působí na české scéně od roku 1992, kdy vystupvala pod názvem Dark. V roce 2000 bylo k názvu přidáno slovo Gamballe a takto působí skupina dodnes. 

 

Všechna jejich alba se od roku 2002 umístila na nejhůře třetím místě v anketě tvrděrockových publicistů s názvem Břitva a od roku 2004 byla jejich alba pravidelně nominována mezi tři nejlepší počiny roku, v kategorii Hard n Heavy v prestižní anketě Akademie populární hudby hudebních publicistů ANDĚL, kde získala jedno druhé a dvě třetí místa.

 

Skupina měla tu čest být oficiální předkapelou skupiny Waltari na celorepublikovém turné (včetně Slovenska) a také si zahrát před skupinami Voivod, Pro–Pain, Samael, Anathema a řadě dalších. Opakovaně se účastnila prestižních festivalů Masters of Rock, Rock for People, Trutnov Open Air, Třinec Noc Plná Hvězd, Benátská Noc, Metalmania...... a dalších.

 

Velkou zbraní je skupiny je dokonale vybroušený zvuk, špičkové výkony všech muzikantů, hitové ambice písní, které jsou podpořeny neopakovatelnou rozmanitostí a fantazií, skvělými českými texty a precizním vokálem zpěváka vystupujícím pod pseudonymem 10.

 

Web - http://www.darkgamballe.cz/

Bandzone - https://bandzone.cz/darkgamballe
Facebook - https://www.facebook.com/DARKGAMBALLE/

YouTube - https://www.youtube.com/results?search_query=dark+gamballe

 

 

 

Dark Gamballe - Tma (oficiální videoklip)

 

 

 

Dark Gamballe - Fata kapitána Morgana (oficiální videoklip)

 

 

 

Dark Gamballe - Kapky (oficiální videoklip)