Poslední březnovou sobotu proběhl v sále základní školy druhý ročník Rock Bike Festu, jehož základy položil loni český top DH rider z Hukvald Lukáš Rico Šplíchal. Do letošního ročníku se spolu s Lukášem pořadatelsky zainteresovala i moje maličkost a tak jsem si mohl poprvé v životě vyzkoušet, co takováto rockovo-biková akce obnáší. A je toho opravdu hodně, ale tím vás zatěžovat nebudu…. Dva měsíce příprav vyvrcholilo den před akcí, kdy jsme do společenského sálu Základní školy Leoše Janáčka na Hukvadech, který se nachází ve druhém patře, tahali skákací rampu, aby akce mohla v sobotu v 16:00 začít volnými tréninky bikerů za přítomnosti pomalu přicházejících příznivců bajkování a rockové muziky. 


Martin Křenek & Lukáš Rico Šplíchal

Oficiální zahájení akce odstartoval zástupce ředitele školy Martin Křenek, který se chopil moderování. Po té už rozezněla své hudební nástroje mladá frýdecko-místecká punk-rocková partička POSITIVE. Z kluků vyzařovala opravdu pozitivní energie a slova jedné z jejich písní: „Nejsou žádní oni, jsme jenom my,“ si notuji ještě teď…. 


Positive - bandzone.cz/positivefm

Následovala BMX exhibice, kterou si kluci také sami okomentovali a opravdu bylo na co koukat. O nepovedenější kousky jako např. barspin, tail whip, triple tail whip!!!, superman, 360 a řadu backflipů se spolu s Lukášem Šplíchalem postarali Martin Kulhánek, Jarda Jalůvka, David Kudělka, Jirka Matula a další....


BMX exhibice... bylo na co koukat!

Během první bajkové vložky se již na pódiu chystala anglicky zpívající elekronicko-rocková smršť z Ostravy, která si říká PUBLIC RELATIONS. Tito rockeři rozvlnili přihlížející svými hity jako např. Close to Sun, Platonia, Reset nebo taky zbrusu novou singlovkou Big Shake. Při songu Sahara si na place zaploužil i zpěvák „Comar“. Osobně se mi tahle parta moc líbí, oslnila mě svou obrovskou energií na podzimním koncertu finských Waltari v Ostravě, kde měli roli předskokanů. Dle kladných ohlasů zúčastněných je jasné, že nezklamali ani nyní! Díky chlapi za vaše CD, už ho hobluju v autě! ;) 


Public Relations - www.public.relations.cz

Pauzu mezi tím, než se na pódiu připravili další Ostraváci, opět vyplnili bikeři. Ale to už se na pódiu rozezněly první tóny punk-rockerů DEGRADACE! Svůj set odstartovali písní Horror show, následovala hitovka Je mi zle (to bylo mnohým hlavně druhý den :)) a jejich koncert pokračoval dál přes hity jako je Cesta nikam, Nic netrvá věčně atd… Zpěvák Rudee si pochvaloval velikost hukvaldského pódia a vhod mu přišla i nájezdová rampa, protože se na pódiu rád pohybuje... ;)


Degradace - www.degradace.cz

A jdeme do finále! Poslední BMX exhibici peprně okomentoval Kuba Najdek a já musím kluky na bajkách moc pochválit! Opravdu parádní kousky, klobouk dolů, já bych se při tom asi zabil! Na závěr večera jsme si mohli společně s VAR zavzpomínat na staré dobré songy a díky časovému posunu jsme sál opustili a zamknuli ve čtyři hodiny ranní, abychom se do něj opět před polednem vrátili uklidit a dopít bečky…. :) Z mého pohledu se akce až na jeden nedostatek velmi vydařila. Tím nedostatkem slabá účast lidí, ale já i Lukáš pevně věříme, že to v příštím roce bude lepší, co?!! ;) Závěrem ještě musím opět poděkovat našim partnerům, díky kterým jsme tuto akci dokázali ufinancovat, kapelám za skvělou show a bikerům za parádní kousky! Díky všem, co přišli! ;)


Rico a jeho backflip

Lukáš Rico Špíchal ohodnotil letošní ročník takto: „Myslím, že letošní Rock Bike Fest se povedl na 110%. Hrozně mě mrzí, že mraky lidí nadávají, že se tady nic neděje, my se pak snažíme, lítáme, zařizujeme a organizujeme co nejlepší akci a většina těchto hospodských breptalů ani nedojde! Nikdo z příchozích akce nelitoval a náramně si ji užil, což je určitě obrovské plus a motivuje nás to pořádat i další ročníky. BMX exhibice uskutečněná přímo v sále dopadla také na výbornou, nikomu se nic nestalo a předvedli jsme podle mého luxusní show, která nemá na Hukvaldech obdoby! Takže se na všechny těším příští rok! Bude to zase o kus dál!“

 

Děkujeme našim partnerům:

• Obec Hukvaldy - www.hukvaldy.eu
• ROCKbike.cz - e-shop s cyklistickými potřebami - www.rockbike.cz
• GTSTORE.cz - e-shop s vybavením nejen pro motokros a MTB - www.gtstore.cz
• Collfashion Libor Koller - velko a maloobchod s dámskou módou - www.collfashion.cz
• Obchod a Finance Lubomír Drlík - Finanční a ekonomické poradenství www.lubomirdrlik.cz
• VIKYMONT stavby s.r.o. - stavba rodinných domů - www.vikymont.cz
• LIVING realitní kancelář - váš partner na trhu s nemovitostmi - www.rkliving.cz
• U Lišky Bystroušky - restaurace v hukvaldské oboře - www.oborahukvaldy.cz
• Hukvaldský pivovar - rodinný pivovar kvasnicového piva - www.pivovar-hukvaldy.cz
• NA PECI - Restaurace s pizzerií Hukvaldy - www.restauracespizzerii.cz
• MUDr. Jan Vicher - zubní ordinace Frýdek-Místek - www.facebook.com/jan.vicher


 

 Bikeři a rockeři,
to je jedna banda, 
pivo, downhill, rock´n´roll, 
k tomu ještě sranda! (P.B.V.)


 
Aleš Drlík | GTSTORE.cz

Foto: Martin Glatzner - www.glatzner.cz