Shrnutí Míši Hrčkové pro Hukvaldský Občasník

 

V pátek a v sobotu 17. - 18. srpna proběhl v areálu hukvaldské Hospůdky na koupališti již IV. ročník Rock Bike Festu pořádaný manželi Drlíkovými, Ivanou a Alešem (GTSTORE.cz). Loňský třetí ročník festivalu byl oproti dvěma předchozím zároveň také prvním pořádaným v létě a ve venkovních prostorách, a sklidil takový úspěch, že se organizátoři rozhodli prodloužit letošní ročník do dvou dní, během nichž se návštěvníci mohli těšit jak z nabitého programu sportovního, tak i z bohaté náplně kulturní a hlavně hudební.

 

 

Do pátečního sportovního programu byl zařazen vyřazovací závod ve sprintu, který se jel v areálu nově budovaného Bikeparku na koupališti. Startovat mohli všichni jezdci přihlášení v kategoriích junior, open a veterán. V sobotu odpoledne pak došlo k hlavnímu eXtreme MTB závodu přes Palkovické hůrky. Jeho zajištění proběhlo ve spolupráci s pořadateli Jimm Sound Cup – SK Kohouti z Pržna. Oproti loňskému roku bylo provedeno několik změn na trati – došlo k jejímu prodloužení na 36 kilometrů, do okruhu bylo přidáno několik trailových úseků a byla pozměněna závěrečná dojezdová trasa přes freeridovou lajnu lesíkem vybudovanou o od lyžařského vleku až k Bikeparku na koupališti. Celkový počet přihlášených v hlavním závodě byl 159. Každý závodník musel projet kontrolními body, které jim potvrzovali traťoví komisaři. Závod se navíc započítával do celkových výsledků Jimm Sound Cupu ve shodných kategoriích, čímž byl určitě pro mnohé účastníky atraktivnějším. Po tombole a vyhlášení vítězů hlavního závodu došlo také na Freestyle BMX exhibici.

 

 

Možnost zkusit si zazávodit měly v sobotních dopoledních hodinách i děti od nejmenších na odrážedlech a minikolech, přes přípravdu, předžáčky a mladší žáky na dětském samostatném okruhu. Starší děti (od ročníku 2004) pak jely delší, cca 3 kilometrový okruh se startem a cílem v Bikeparku. Celkem přihlášených bylo cca 60 dětí.

 

 

Co se týče kulturního programu, ten byl letos opravdu našlapaný. Během dvou dní vystoupilo v rámci hudebního rockového festivalu celkem deset kapel, z toho dvě revivalové – Ozzy Osbourne & Black Sabbath tribute band a Nightwish, dále pak pražský post-noise hardcorový host Hell Paso a rockové skupiny z celé Moravy – My Project, Solar System, Skrznaskrz, Sweet Leopard, Slepí Křováci a Public Relations. Největším překvapením ale bezesporu bylo místní hudební seskupení Markéta a její mufloni v sestavě Markéta Holubová – klávesy, Roman „Troskyč“ Přibyl – zpěv, Jiří Hrabec – kytara, Dominik Czyź – kytara, Radim Palík – baskytara, Václav Holub – trubka, Martin Ševčík – pozoun, Aleš Drlík – bicí se svým prvním veřejným vystoupením. Texty kapele píše Neklan / Petr Benke, který během festivalu také pokřtil svoji novou básnickou sbírku.  Pro děti byl připraven také nafukovací hrad, malování na obličej a Sdružení dobrovolných hasičů Hukvaldy přichystalo i oblíbenou pěnu.

 

 

Velké poděkování za celé uspořádání akce patří jednak celému organizačnímu týmu, obci Hukvaldy, ale také všem sponzorům a partnerům, kteří akci podpořili. A těšíme se zase na za rok!

 

Hlavní partneři festivalu: Obec Hukvaldy a GTSTORE.cz – eshop s vybavením nejen pro motokros a MTB

 

Partneři akce: Vikymont stavby s.r.o. – stavba rodinných domů; SK Kohouti Pržno; Hospůdka Na Koupališti; Můjobchod – Sklenovský koloniál; Valaši s.r.o. – dopravní společnost; SMOPO – Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice; Držik s.r.o. – realizace a projekce staveb; ZR okna Frýdek-Místek; Autoopravna Bůžek; O’Neal; Cyprian – CNC zpracování plechů Ostrava; Living – realitní kancelář; Lubomír Drlík – Obchod a finance; Beskydy na kole – cyklopůjčovna Hukvaldy; Jaro-balony.cz; Hotel Hukvaldy; Hukvaldské pivo; Restaurace a penzion U Námořníka; Elin servis s.r.o.; LTV plus; Biskupské lesy; TJ Sokol Hukvaldy; SHD Hukvaldy.

 

Michaela Hrčková

 

 

 

 


Výsledky extréme MTB race 2018:

 

Kategorie „předáci“ (8-10 let)

1. Kryštof Rycek , Bike2000

2. Ondřej Bukovský, Rock Machine Cyklomax

3. Radek Sklář, SK Kohouti Pržno

 

Kategorie „předžačky“ (8-10 let)

1. Adéla Kokešová, SK Kohouti Pržno

2. Barbora Kokešová, SK Kohouti Pržno

3. Veronika Mohylová, SK Kohouti Pržno

 

Kategorie „mladší žáci“ (11-12 let)

1. Dan Kokeš, SK Kohouti Pržno

2. Marek Cichy, TJ TŽ Třinec

3. Felix Kokeš, SK Kohouti Pržno

 

Kategorie „mladší žačky“ (11-12 let)

1. Anna Hudečková, TUFU Cyklozákladna Otrokovice

2. Tereza Nesvadbová, SKI klub Kopřivnice

3. Sofie Piechová

 

Kategorie „starší žáci“ (13-14 let)

1. Ondřej Polášek, Bike2000

2. Adam Štěpánek, Bike 2000

3. Jan Hudeček, TUFO Cyklozákladna Otrokovice

 

Kategorie „starší žačky“ (13-14 let)

1. Tereza Mohylová, SK Kohouti Pržno

2. Hana Milatová, SK Kohouti Pržno

3. Natálie Bajerová, AK EZ Kopřivnice

 

Kategorie „kadeti“ (15-16 let)

1. Jiří Bohdalovský, Head Bike Opava

2. Martin Jančík, SK Jiří Team

3. Matyáš Malík, HO Vítkovice

 

Kategorie „kadetky“ (15-16 let)

1. Daniela Pěgřímová, TJ TŽ Třinec

 

Kategorie „junioři“ (17-18 let)

1. Filip Pěgřim, TJ TŽ Třinec

2. Adam Lamich, Superior Riders

3. Jan Mazoch, Frenriders

 

Kategorie „open M“ (19-40 let)

1. Milan Damek, Kilpi kids rating team

2. Martin Haman, Superior Riders

3. Tomáš Kalita, Head Bike Opava

 

Kategorie „open Ž“ (19-40 let)

1. Gabriela Křesťanová, Mudraci

2. Radka Březinová, Lowellpro Racing Team

3. Petra Piechová, LOKO Trutnov

 

Kategorie „veteráni“ (41-99 let)

1. Květoslav Žilavý, SK Kohouti Pržno

2. Radovan Steuer, Head Bike TJ Opava

3. Petr Janda, DK Bikeshop Racing Team

 

Kategorie „veteránky“ (41-99 let)

1. Vasiliadisová Silvie, Head Bike TJ Opava