KAPELY 2022:

 

 

 

Petr NEKLAN Benke (special guest) ❤️????????

 
Speciálním hostem Rock Bike Festu bude hukvaldský básník a prozaik, autor už více než dvou desítek básnických sbírek a novel Petr Benke alias Neklan, tvořící též pod pseudonymy Petr B. Výškovický, Spytihněv Sklenovský a Lišák Radegastovič Bystrouchov. Dva jeho romány Punkový prapor (2013) a Punkový prapor 2: Restart (2016) se umístily v celostátní anketě hudebních publicistů Břitva na předních příčkách. ???????? Kromě literární tvorby vešel ve známost coby zakladatel a textař punkových kapel AQVA SILENTIA a JO RITTÄÄ!, také jako provozovatel rockového klubu DETONATOR ve Frýdlantu n. O., dramaturg klubu ZKUŠEBNA ve Frýdku-Místku a organizátor mnoha dalších klubových koncertů, festivalů a autorských čtení. ????V sobotu 23. července 2022 budeme od 17:00 hod. křtít jeho novou knihu! ????????
https://www.facebook.com/Neklan-877821302240973
 
 
 
 
 

 

DEGRADACE (punk'n'roll, Ostrava) ❤️????????


Ostravská stálice Degradace, na Rock Bike Festu dobře známá, na hudební scéně působící už dvě desetiletí. ???? Za sebou má šest dlouhohrajících desek, několik split albumů a singlů. Po dlouhých šesti letech od poslední desky vydala letos nové album s názvem LAST SOUL. ???? Ve své tvorbě kapela vždy vybočovala z pomyslných žánrových mantinelů a odvážně se pouštěla do nejrůznějších směrů. ????
Sestavu vedle zakladatelů kapely, kterými jsou Rudee (zpěv, baskytara) a Tommy Heroin (kytara, zpěv), tvoří už pátým rokem bubeník Rob a skotský kytarista Alec Munro a z jejich novinky Last Soul je jasné, že ani nadále se nenechají svazovat žádnými konvencemi. ???? Nejenže se na albu nebojí spojit punkovou energii s rock´n´rollovou instrumentací, nechybí ani hardcorová až metalová ostrost a hlasitost!
http://www.degradace.cz/
https://www.facebook.com/degradace
https://bandzone.cz/degradace
https://www.ostravan.cz/.../kapela-degradace-dnesni-punk.../
 
 
 
 
 
 

AQVA SILENTIA (punk, Frýdek-Místek) ❤️????????

 

Když se na začátku horkého srpna roku 1991 seznámili tehdy devatenáctiletý Indoš s o 9 let starším P.B.V. (čti NEKLAN ????????), kromě jich samých nikdo netušil, že došlo k velkému třesku ????⚡️, z něhož vznikne vesmír jménem AQVA SILENTIA. ✨ P.B.V. začal chrlit texty, které se Indoš promptně jal zhudebňovat, zatím tedy toliko v úpravě pro španělku. A tak následující čtyři sezóny, zatímco čundráci u táboráků unyle pěli obligátní nedvědovky, od ohýnků punkrockových věrozvěstů bylo možno slýchat, kterak prasata strhla vládu sviní a jak to vypadá, když se Mařena s Boženou vydají na zábavu punkovou. Ano, dlouhé 4 roky to trvalo, než se na scéně objevil bubeník Datel a nedlouho po něm baskytarisa Agnes. První oficiální zkouška A. S. nese tudíž datum 17. listopadu 1995. Před publikum se chlapci odhodlali vylézt o 4 měsíce později, 9. února 1996. Stalo se tak v novojičínském klubu Wagoon v úloze předskokanů slavné Znouzectnosti. Od té doby odehráli přes 200 koncertů, na kontě mají zatím čtyři alba (první dvě desky má na svědomí Dušan Neuwerth, následující dvě Miloš Dodo Doležal). Poslední roky (4-5) fungovala skupina ve složení Arab (baskytara, JO RIITTÄÄ), Kruťas (bicí), Indoš (kytara, zpěv) a P.B.V. (texty). V roce 2020 se AQVA SILENTIA po 9 letech zase vrátila na koncertní pódia! ????????????

 
 
 
 
 

 

CRITICAL ACCLAIM (alternative metal, Přerov) ❤️????????


Critical Acclaim je přerovská kapela pohybující se v žánrech alternatního metalu a moderního rocku a vznikla už v roce 2014. Na kontě má tři studiová alba a 4 singly. ???? Svojí energickou liveshow, kde mísí hutné kytarové riffy s živě hranými samply a melodickým zpěvem vás určitě dostane. Kapela předskakovala americké skupině Dayseeker na jejím evropském turné v rámci návštěvy České republiky. Aktuálně se prezentuje deskou Vague Faces, která vyšla v červenci 2021 a díky zvuku kapelu opět posunula vpřed. ???? Z této desky vydala dva singly: Dancing With My Ghost ???????????? a Out Of Blue. Nejnovější videoklip k songu The Echo ????https://youtu.be/fjumvLhgGYs
https://www.criticalacclaim.cz/
https://www.facebook.com/bandcriticalacclaim
https://bandzone.cz/criticalacclaim
https://prerovsky.denik.cz/.../kapela-critical-acclaim...
 
 
 
 
 

 

HELL PASO (noise-post hardcore, Praha) ❤️????????


Trojice hudebníků z Prahy vyznávající dirty bluesmetal, post-hardcore a garage emopunk opět po čtyřech letech na Hukvaldech! Hell Paso je dle kapely samotné představa tajemné, zemité atmosféry divoké periferie, jakou je špinavá garáž za městem, kousek od hřbitova, podivní taxikáři, toulaví psi... ????????????‍♀️???? Podstata kapely je o příběhu, atmosféře, stejně jako o samotné radosti z hraní a skládání. A bytí součástí něčeho, co ji přesahuje, vtahuje do jiného světa mimo běžnou šedou realitu. Temná atmosféra okamžitě vtáhne každého, kdo se nebojí prodírat labyrintem spletitých tónů a melodických uliček... Jejich muzika dokáže posluchače pěkně odrovnat! Na kontě mají tři alba, poslední s názvem 3rd Teeth vyšlo v roce 2019. ????
https://www.facebook.com/hellpasocz
https://bandzone.cz/hellpaso
https://czechblade.cz/.../hell-paso-vycenili-treti-zuby.../
https://fakker.cz/.../fakker-blog-lekce-stomatologie-pro.../
https://www.musicstage.cz/rozhovory/karel-vosta-t2379.html
 
 
 
 
 

 

BIKKINYSHOP (nu-core, Beroun/Praha) ❤️????????


Vloni si návštěvníci Rock Bike Festu vykřičeli další v pořadí po sobě už třetí pokračování pražsko-berounsko-příbramské kapely BIKKINYSHOP! Není tedy třeba dlouhé představování. Kapela je českou nu-coreovou stálicí působící na domácí scéně přes dvě dekády. Má na svém kontě tři LP, čtyři EP a několik singlů, její členové mají bohaté zkušenosti z mnoha klubových akcí, menších i větších festivalů (Fajtfest, Masters of Rock, Sázavafest, Rock for People) nebo předskakování zahraničním interpretům (HedPE, Pro-Pain, Guano Apes, Fozzy/Stuck Mojo). Typickým prvkem jejich muziky jsou podladěné kytarové riffy, střídání hrdelního řevu s melodickým zpěvem a temné atmosférické elektro-samply. Během kovidových časů a po odchodu bubeníka Michala sedli kluci ke compu a nástrojům a pokusili se odstartovat novou éru Bikkin. ???????? Vloni jsme do rockbikefestové rodiny přivítali nového bubeníka Toma ???? a během roku vzniklo i EP Flyway for Blackbirds, ???? které je nabité emocema a odráží všechno to, co se v klucích z kapely mlelo.
https://www.facebook.com/bikkinyshop
 
 
 
 
 

 

NOMURA (groove-progressive-djent, Olomouc) ❤️????????


Poměrně nedávno vzniklá olomoucká kapela Nomura hrající progresivní groove/djent metal je pro nás velkým překvapením a věříme, že zaujme i vás! ????Kombinace hustých podladěných kytarových riffů ????, melancholických melodií, brutálních rytmů a textů s tématy jako je štvaní nenávistí či duševní nerovnováha a souboj člověka s jeho vnitřními démony, vám taky udělají pěknou husinu po těle!! Tohle bude hodně kvalitní popůlnoční jízda!! ✨ 15. července klukům vychází nový videoklip k songu Self Ignition, takže nezapomeňte očekovat!!! ????
https://www.facebook.com/Nomuraofficial
https://bandzone.cz/_116213
https://nomura.bandcamp.com/album/nomura